Anasayfa » Yapabileceğiniz Kendin Yap Kağıt Çiçekler

Yapabileceğiniz Kendin Yap Kağıt Çiçekler

by hobitavsiye
DIY Paper Flowers You Can Make

Yapabileceğiniz Kendin Yap Kağıt Çiçekler, buketinize ekstra özel bir dokunuş katmanın mükemmel bir yoludur. Her tür renkli kraft kağıdını kullanabilir ve birkaç basit aletle bunları kendiniz yapabilirsiniz. İşte kendi çiçek aranjmanınızı yapmak için bazı ipuçları. İlk önce, yaklaşık bir fit uzunluğunda bir bant şeridi kesin ve çiçek şeklinde bükün. Manipüle etmeyi ve şekillendirmeyi kolaylaştırmak için bant şeridini küçük parçalara da katlayabilirsiniz.

Kağıt mendil birçok renkte gelir ve bunları her yerde bulabilirsiniz. İstediğiniz çiçek şekillerini kestikten sonra, onları çiçeğe benzeyen bir desende düzenlemeniz gerekir. En iyi etki için, çiçeklerinizi altta daha fazla ve üstte daha az yaprak olacak şekilde yapın. Yaprakları daha gerçekçi hale getirmek için kağıdı üç kez ikiye katlayın ve her birinden küçük bir parça kesin.

Çiçeklerin gerçekçi görünmesini sağlamak için el sanatları mağazalarında bulunan farklı boyuttaki el işi kağıtlarını kullanabilirsiniz. Mükemmel bir çiçek oluşturmak için katlanmış şeritleri masanın üzerine koyun. Güzel bir desen oluşturacak şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Kağıdınızın üstündeki ve altındaki yaprak sayısını değiştirmeyi deneyin. Yaprakları eşit şekilde kesmek için kağıdı üç kez ikiye katlayın. Üst kısımdan daha fazla yaprak kesebilirsiniz, ancak alt kısmı kesmeden bırakın.

Yapabileceğiniz Kendin Yap Kağıt Çiçeklerinizi yapmak için, kağıt mendili akordeon şeklinde katlayın. İstediğiniz boyutta bir kağıt mendil şeridi keserek başlayın. Tekrar katlayın ve ardından tekrarlayın. Bundan sonra, bir petal gibi görünmesi için şeridi kesin. Bitirdiğinizde, çiçeğiniz geleneksel bir çiçeğe benzemelidir. Kağıt mendil şeritlerinizi kestikten sonra çiçeğinizi toplamaya başlayabilirsiniz.

Yaprakları katlarken üst üste gelmelerine dikkat edin. Güzel bir desen oluşturmanın iyi bir yolu, altta daha fazla ve üstte daha az yaprak olması. Çiçekleri yapmak için farklı renkli kraft kağıtlarını kullanabilir ve çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Kusursuz bir kağıt çiçek için aynı renkten en az dört parçaya sahip olmalısınız. Ayrıca farklı renk ve boyutlarda çeşitli el işi kağıtları da bulabilmelisiniz.

Kendin Yap Kağıt Çiçeklerinizi yapmak için çeşitli malzemeler kullanmanız gerekir. Çiçeğiniz için karalama defteri ve karton kağıt kullanabilirsiniz. Kağıt çiçeklerinizi oluşturmak için krep kağıt, metalik metin ağırlıklı kağıtlar ve kağıt mendil de kullanabilirsiniz. Sahip olmanız gereken tek şey doku ve makas. Daha sonra yaprakları istenen şekle uyacak şekilde kesin. Yapacağınız çiçekler, düğününüze kişisel bir dokunuş katmaya hazır.

Yapabileceğin bu Kendin Yap Kağıt Çiçeklerin en iyi kısımlarından biri, yapmak istediğin renkleri seçebiliyor olman. Renkli veya düz kağıt mendil kullanmayı da seçebilirsiniz. Güzel bir desen elde etmek için yaprakları her parçanın altına yerleştirmelisiniz. Çiçeği tamamladıktan sonra, ona yeşil bir yaprak ekleyebilirsiniz. Yapraklar yeşil inşaat kağıdı veya karton kullanılarak yapılabilir. Kağıt çiçek, daire şeklinde yapıldığında daha gerçekçi görünür.

Şekilleri kestikten sonra çiçekleri farklı renklerle süsleyebilirsiniz. Ayrıca her çiçek için farklı renkli kağıt mendil kullanabilirsiniz. Yaprakları çok olan kağıttan çiçek yapmak için çiçeğin dibine daha fazla taç yaprağı yerleştirmelisiniz. Aynı şekilde aynı renk kağıdı da kullanabilirsiniz. Bir doku çiçeği yapmak için aynı büyüklükteki parçaları üç kez katlayın. Ardından istediğiniz rengi ve şekli ekleyin.

Kağıt mendil kullanarak çiçeğin yapraklarını kesebilirsiniz. Çiçekleri yapmak için farklı boyutlarda el işi kağıtları da kullanabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için kağıtları ikiye katlamalı ve çiçeğinizin taç yapraklarını yapmak için iki kısa kenarını kullanmalısınız. Aynı tekniği kullanarak sapları ve yaprakları da farklı şekillerde katlayabilirsiniz. Bu, çarpıcı görünen güzel bir çiçek yaratmanıza yardımcı olacaktır. Kağıt mendili nasıl keseceğinizden emin değilseniz, The Craft Patch’deki öğreticiyi takip edebilirsiniz.

Related Posts

Leave a Comment