Anasayfa » Mikrobeton Zemin

Mikrobeton Zemin

by hobitavsiye

Epoksi Zemin

Epoksi zemin bu sektörde en fazla tercih edilen yapı malzemeleri olarak karşınıza çıkmaktadır. Okullarda, otellerde, alış veriş merkezlerinde yapısında kaliteli kimyasal maddeler olduğundan dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra yer aldığı ortamlarda güçlü bir yapıştırıcı özelliği yer almaktadır. Bulunduğu ortamlarda hem estetik hem de şık bir görünüm kazandırmış olur. Epoksi zemin kaplamaların yüzeyleri kesinlikle kir tutmaz ve küf içermez. Uzun ömürlü yapıları ile bilinmektedir. Uygulama zaman dilimleri genellikle çok kısa sürelerden oluşmaktadır. Kokusuz özellik göstermesi sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Bakımı ve temizliği çok kolaydır. Kimyasallara, yağlara, suya ve aside karşı dayanıklılık göstermesi ile bilinmektedir. İzolasyon özelliği vardır. Hem aşınmaya hem de sürtünmeye karşı dayanıklılık göstermektedir.

Mikrobeton

Mikrobeton  yer aldığı ortamlara şık ve estetik bir görünüm kazandıran otellerde, okullarda,alış veriş merkezlerinde tercih edilen kaliteli yapı malzemeleri olarak kabul edilmektedir. Mikrobeton hijyenik ve leke tutmayan özeliğe sahip olması ile bilinir. Özellikle ifade edilmesi gerekmektedir ki hem banyolarda hem de mutfaklarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Mikrobeton aynı zamanda ağır yük trafiğine karşı uygunluk göstermesi ile bilinmektedir.

Mikrobeton Zemin

Mikrobeton zemin uygun bütçesi ile bilinir. Bunun yanı sıra alev geciktirici özelliğe sahiptir. Dezavantajı ise uzman işçilik gerektirmektedir. Sertifikası olmayan kişiler mikrobetin zemin uygulaması yapmaya hak kazanamaz. Genellikle yapıların ısısını korumakta zorlanabilir.

Related Posts

Leave a Comment