Anasayfa » Medyum Ali Gürses

Medyum Ali Gürses

by hobitavsiye

Medyum Kavramları

Medyum Kavramları özelliklerine ve karşıladıkları ifadelere göre değişkenlik gösterir. Ancak tüm bu kavramlar genel konuları kapsamakta olduğu için tüm medyumlar tarafından kullanılır.

Medyum yorumları arasında nazar, büyü, muska, harikulade, beduh gibi kavramlar bulunur. Farkında olunduğu üzere bu kavramlar yalnızca medyumlar arasında kullanılır. Bizler günlük hayatımızda bu kavramları cümle içerisinde kullanmayı pek tercih etmeyiz.

Medyumlukta Bilinmesi Gerekenler

Medyumlukta Bilinmesi Gerekenler konusuna gelince medyumlardan bahsetmekte fayda var. Bir medyum, hem bu dünyayla hem de ruhlar dünyası ile veya canlılar ile ruhlar arasında temas halinde olan biri olarak tanımlanabilir. Medyum kelimesi dilimize Latince “orta” kelimesinden miras kalmıştır. Bu kelimeden yola çıkarak medyumun dünya ile manevi dünya arasında bir aracı olduğunu söyleyebiliriz. Bir kahin, gözlerini açan kişidir. Bu şekilde insanlar, yaşamları ve kişilikleri hakkında duygu ve bilgilere sahip olurlar. Bu yetenek medyumların gücüdür ve güçlerini asla kötülük için kullanmazlar. Gerçek medyumlar geleceği görmekte ısrar etmezler. Kendilerini “falcılar” olarak sunan sahte medyumların aksine, yalnızca ruhsal varlıklarla temas halinde olan medyumlar gelecek hakkında konuşabilir.

KAYNAK : Medyum Ali Gürses

Related Posts

Leave a Comment