Anasayfa » Manga Okumak Ne Demektir?

Manga Okumak Ne Demektir?

by hobitavsiye

Manga Okumak Ne Demektir?

Manga oku olarak anılan bu okuma türü Türkçe olan çizgi romanlarının okunuşu ile oldukça farklı bir stile sahiptir. Japonya’ya özgü olan bu tür ile çok sayıda benzersiz, macera dolu öyküleri Manga stiliyle okuyabilir ve boş zamanlarınızı kaliteli olarak geçirebilirsiniz. Manga okumak denildiğinde şöyle bir durumla karşılaşabiliriz. Zira Manga okunması sağdan sola ve yukarından aşağıya olacak şekilde olur. Böyle okuma stiline sahip olan Manga türünün çok sayıda hayranı ya da kısaca Otakusu vardır diyebiliriz.

Mangaları sürekli okuyan kişilere Otaku adı verilir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı bağımlı ya da fanatik olmak şeklinde açıklanabilir. Kısacası sizlerde kendi tarzınıza uygun bir manga oku alanının kolaylıkla bağımlısı olabilirsiniz.

Manga Ne Oluyor?

Manga Japonlara özgü olan bir çizim sanatı olarak bilinir. Çizgi roman türleri arasında oldukça sevilmektedir. Manga stiline uygun olan çok sayıda yapılmış animasyonlar bulunmaktadır. Bu animasyonlara anime adı verilir. Manga oku stilinde genel olarak arka planda yer alan paneller yer alır. Ve bu panellerinde tam olarak iyi şekilde yorumlanması gerekir.

Bu panelde yer alan siyah renk manga içinde geçen bir olayın geçmiş zamanda yaşanmış olabileceğini göstermektedir. Bundan dolayı panelin doğru yorumlanması önem taşır. Hikâye içinde aynı zamanda duygu ikonları vardır. Bu duygu ikonları aynı zamanda hikâyenin tam olarak anlaşılması için doğru yorumlanmalıdır.

Related Posts

Leave a Comment