Anasayfa » Manga Da En İyi Kategori Hangisi

Manga Da En İyi Kategori Hangisi

by hobitavsiye

Manga Da En İyi Kategori Hangisi

Japonya, dünyada manganın en çok sevildiği ve satıldığı ülkedir. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ile yapılan alışverişler ve Japonya’nın bir liman ülkesi olarak gelişmesi ile manga dünyaca ünlü hale geldi ve dikkat çekiyor. Japonya’da satılan 10 kitaptan üçü manga ve her yıl 2 milyardan fazla manga satılıyor ve satışları 7 milyara yaklaşıyor. Satın alma sayısı ile ölçüldüğünde, Japonlar yılda 15’ten fazla manga oku seçeneği ile manga satın alıyor ve okuyor.

Kodomomuke: Çocuksu bir izleyici kitlesine uygun, tatlı, sevimli ve ilginç bir özeti olan bir manga türü.

Seinen: Çocuğun çizgi film benzeri aksiyon içeriği var ama yaş sınırı +18 çünkü şiddet, kan, savaş gibi daha yoğun işlenmiş cinsel unsurlara sahip olabiliyor vebtoon oku seçeneği ile manga okuyabilirsiniz.

Shounen: Aksiyon, komedi, eğlence ve fantezi hakkında içeriğe sahiptir.

Shoujo: Bu çizgi film türü, drama, romantizm, sevgi ve şefkate dayalı hikâyeler içerir.

Josei: Shojo manga, aşk ve romantizmin daha derinden keşfedildiği ve cinsel içerikli sahneler içerebilen 18’den fazla izleyiciyi hedefleyen bir mangadır.

Yeni Başlayanlar İçin Manga Tavsiyesi

Okumayı seviyorsanız ve görsel içerikli kitaplar okumak istiyorsanız manga tam size göre. Manga indir seçeneği ile manga indirebilirsiniz. Geniş bir konu yelpazesine sahiptir ve konusu ile sizi büyüleyecek Sizi etkileyecek manga eserlerden bazıları şu şekilde sıralayabiliriz;

·         Fullmetal Alchemist

·         Bleach

  • Bir Parça
  • Titan’a Saldırı
  • -Ölüm İlanı

 

 

Related Posts

Leave a Comment