Anasayfa » Kendi Web Siteniz İle E-ticaretten Para Kazanın

Kendi Web Siteniz İle E-ticaretten Para Kazanın

by hobitavsiye

Kendi Web Siteniz İle E-ticaretten Para Kazanın

Bu adıma gelmeden önce hangi ürün ya da ürünlerin satışını yapacağınızı, kar marjınızı nasıl arttıracağınızı ve hangi işte daha başarılı olabileceğinizi iyice araştırmış olmalısınız. Yapmış olduğunuz araştırmalar sonucunda kafanızda bir şeyler şekillendiyse aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
Başka bir e-ticaret sitesinde satış yapmak yerine tüm yatırımları kendi sitenize harcamak istediniz ve bunun sonucunda bir web sitesi açtınız. Kendi web sitenizi oluşturmanın en büyük artılarından bir tanesi, bağlı olduğunuz siteye komisyon ücreti vermemeniz.

Bu sayede tüm kar siz ve sizin harcamalarınıza kalacaktır. Bu durumun pek çok pozitif getirisi olduğu gibi negatif yanları da bulunmaktadır. Negatif yanlarına örnek vermek gerekirse: siteniz henüz bilinmeyen bir site olduğu için ziyaretçi sıklığı pek yoğun olmayacaktır.
E-ticarette para kazanmanın yolları başlığı altında belki de en önemli başlıklardan biri ziyaretçi sayınızı arttırmak amacıyla reklam yatırımı yapmaktır.
Fakat bu işlerde acemi değilseniz ve birkaç satış deneyimiz olduysa ya da fiziki ticarette adınızı duyurmuş bir şirket iseniz bu adım tam da sizlere göredir. Adınızı duyurmuş olduğunuz için vermeniz gereken reklam bütçeleri yüksek rakamlara sahip olmayacaktır. Bu sayede hem de site üzerinden yaptığınız satışlarda karınızdan komisyon vermek zorunda kalmazsınız. Eğer fiziki ticarette aktif bir rolünüz varsa bu yolu tercih edebilirsiniz.

KAYNAK: yazar bilir

Related Posts

Leave a Comment