Anasayfa » Cilt Bakımı ve Düzenli Temizlemenin Önemi

Cilt Bakımı ve Düzenli Temizlemenin Önemi

by hobitavsiye

Cilt Bakımı ve Düzenli Temizlemenin Önemi

Tuğçe beauty blog sayfasından hem cilt bakımı hem de makyajla ilgili çeşitli tüyoları öğrenmek mümkündür. Günlük yaşamda özellikle cilt bakımına dikkat etmek pek çok kişi açısından gerekli ve önemli bir durumdur. Çünkü cildin sürekli olarak taze kalması ve genç kalması önemlidir. O yüzden de kişiyi kendi cilt tipine uygun bir temizleyici kullandığında ve tonik ve nemlendirici ile bunu desteklediğinde düzenli olarak cildine dikkat etmiş olur.

Aynı zamanda doğru beslenmek ve bol su tüketimi de her zaman cildin sağlığını korur. Cilt bakımını desteklemek için özellikle günlük yaşamda bol makyaj yapan kişiler geceleri yatmadan önce mutlaka makyajını temizlemelidir. Böylelikle gözenekler ferahlamış olduğu için daha rahat bir cilt bakımı gerçekleşir.

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilir

Makyaj yaparken, hangi ortama gidileceğine bağlı olarak bu tarz bir makyaj yapılabilir. Şık bir ortama giderken özellikle daha belirgin bir makyaj yapmak gerekir. Özellikle akşamları ve geceleri çıkarken daha pigmentli ve belirgin bir makyaj yaparak göz makyajına ağırlık verilebilir. Dudak makyajında ise glost sürerken altına belirgin bir ruj geçmek ve daha belirgin bir kapatıcı kullanmak gerekebilir.

Günlük yaşam makyajında ise hafif bir BB Krem tarzında ve soft bir glost tercih edilebilir. Özellikle rengi olmayan gloslar günlük yaşamda her zaman kullanışlıdır. Gerek gidilen ortama göre gerek kıyafete uygun şekilde bir makyaj yapmak önem taşır. Aynı zamanda makyajın tonları belirlenirken yine kıyafetle uyum içerisinde soft veya daha belirgin tonlar tercih edilebilir.

Related Posts

Leave a Comment