Anasayfa » Kayseri Tüp Bebek

Kayseri Tüp Bebek

by hobitavsiye

Tüp bebek tedavi yöntemleri gün geçtikçe geliştirilmektedir. Aynı şekilde Türkiye’de de tüp bebek tedavisinde oldukça başarılı gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının ilk olarak yapması gereken, bu tedavi süreciyle ilgili her türlü bilgiyi edinmesidir. Tüp bebek tedavisindeki gelişmeler, yenilikler, hangi tedavinin hangi hasta için uygun olduğu, tercih edilecek merkezin özellikleri, tüp bebeğin başarı oranları, ne zaman doktora başvurulması gerektiği gibi sorularda oldukça detaylı araştırmalar yapmalıları gerekir. Bu şekilde tedaviye başlarken, kafalarında soru işaretleri kalmayacak ve doktorla diyaloglar daha iyi bir düzeye taşınacaktır.

Bu durumun yerine getirilmesiyle, tüp bebek tedavisinde doğru orantılı olarak başarı oranı da artacaktır. Adayların, özellikle anne adaylarının tedaviye başlamadan ve tedavi sonrasında nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmesi gerekir.

Tüp bebek başarı oranları hakkında bilgi almalısınız

Tüp bebek tedavisinde başarı elde etmenin anahtarı, anne adayının yaşı, yumurta sayısı, kısırlığın sebebi gibi faktörlerde sakladır. Bu sebeple de tüp bebek tedavisine başlayacak olan çiftlerin önüne başarı oranlarını gösteren bir belge sunulması gerekir. Adayların olması gerektiğinden daha umutlu, ya da daha umutsuz olmadan, realistik beklentilerle bu tedaviye başlanmalıdır. Bunun dışında adaylar, tercih ettikleri merkezlerin başarı oranlarını sorgulamalı, tam olarak neyin oranlarının verildiğini öğrenmelidir.

Sigara ve Alkol tüketimi kesinlikle bırakılmalı

Anne ve baba adayları, bu tedaviye başlamaya karar veriyse, alkolü ve sigarayı kesin bir şekilde bırakmalıdır. Mümkünse tedaviden 3 ay önce bu alışkanlıklardan uzaklaşmalılar.  Anne adayı, sağlıklı beslenmeye özen göstermeli. Vitaminlerini, minerallerini almalıdır. Bunun dışında; badem, fındık ve ceviz gibi kuru yemişeri de tüketmelidir. Tüketilen besinlerin hepsi taze olmalıdır. Saydığımız besinler, folik asit yönünden oldukça zenginlerdir. Bu sebeple bebeğin ana rahmine tutunması için oldukça büyük rol oynarlar.

KAYNAK : Kayseri Tüp Bebek

Related Posts

Leave a Comment