Anasayfa » EYT ‘liler İçin Yapılan Son Dakika Haberleri

EYT ‘liler İçin Yapılan Son Dakika Haberleri

by hobitavsiye

EYT ‘liler İçin Yapılan Son Dakika Haberleri

Emeklilikte yaşa takılanlar için hükümet düğmeye bastı. Yaklaşan seçim öncesi EYT’lilerin taleplerini değerlendirmek için bir komisyon kurularak EYT İçin değerlendirme yapılacak. Son dakika haberler bu konuyu merak edenler için yakından takip ediliyor.

Akıllara birçok soru gelmektedir. Emeklilikte yaşa takılanlar kimleri kapsamaktadır? BAĞ-KUR girişi olanlar da yaş haddinden emekli olabilecek mi? EYT’de hangi formüller bulunuyor? Sorular gündemdeki yerini korurken hükümet tarafından EYT konusunda ne cevap verileceği merakla bekleniyor. Masa da bulunan EYT formülleri için Sosyal ve Çalışma Bakanı çalışmaların bittiğini ve yakın zamanda açıklanacağını açıkladı.

EYT İçin Plan Ne?

Yalnızca EYT olarak düşünülmeyen, emekli aylığının belli bir miktarının kesilerek daha erken emekli olma imkânı sağlayan kısmi erken yaşlılık emekliliği ve kesintili erken emeklilik içinde çözümler aranıyor. Bu durumda süre tamamlanması gibi yıpranma payı fazla olan meslek grupları için yıpranma seçeneği de masada ele alınmıştır. Bazı Avrupa ülkelerinde benzeri modellerle daha az aylıkla erken emekli olunabiliyorken, Avrupa’daki sistemin bir benzerinin uygulanacağı gelen Günel haberler arasındadır.

Bazı Avrupa ülkelerinde benzeri modellerle daha az aylıkla erken emekli olunmasının önü açıktır. Avrupa modeli ülkede uygulanacak mı sorusu gündemdeki yerini koruyor. EYT için nasıl bir çözüm geliştirileceği de son dakika haberlerinde gündeme gelmektedir.

Related Posts

Leave a Comment