Anasayfa » Epoksi Zemin Kaplama Teknikleri

Epoksi Zemin Kaplama Teknikleri

by hobitavsiye

Epoksi Zemin Kaplama Teknikleri

Geniş kapsamda epoksi zemin kaplama işlemi pek çok aşama isteyen bir işlemdir.

Epoksi yapılmadan önce alan keşfi yapılır. Alanın boyutu, zemini gibi noktalara dikkat edilir. Ayrıca zeminin sertliğine de bakılır. Eğer gerekli olursa beton parlatma işlemi yapılır.

Bununla beraber zeminin ilk hazırlık aşaması yapılır. Beton patlatma işlemi sonrasında zeminin düzelmiş bir hale gelmesi gerekir.

Bunun için de beton kot düzeltme işlemi yapılır. Bu şekilde zemin tamamen pürüzsüz olması gerekir. Ayrıca Epoksi zemin kaplama öncesi alana astar atılması gerekir.

Alana uygun ve kişilerin zevkine göre bir epoksi seçtikten sonra uygulama aşamasına geçilir. Epoksi zemin yapıldıktan sonra çok şık bir görünüm elde edilmesi mümkündür.

Epoksi Zeminlerin Kullanım Alanları

Epoksi zeminler, pek çok alanda kullanılabilir. Kaliteli ve dayanıklı bir malzeme olduğu için özellikle büyük alanlarda sıklıkla tercih ediliyor.

Laboratuvar, ev, ofis, firma, hastane, okul ve AVM gibi pek çok alanda epoksi zemin kullanılması mümkündür.

Epoksi zeminler parlak yüzeyde yapılır. Yapılan ortama güzel bir hava verir. Bunun yanı sıra kolay temizlenir bir zemindir.

Hem kolay kullanışı vardır hem de şık bir görünüme sahiptir. En iyi epoksi zemin kaplama sonuçları için profesyonel bir hizmet almak gerekir. Çünkü zor ve pek çok teknik isteyen bir iştir.

En başarılı ve pürüzsüz epoksi zemin kaplama sonuçlarını elde etmek için güvenle firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Comment