Anasayfa » Buharlı Temizlik

Buharlı Temizlik

by hobitavsiye

Buharlı temizleme, temizlemek için buhar kullanır. Uygulamalar, zeminleri temizlemek ve evdeki kiri temizlemek için ev uygulamalarını ve motorlardan yağ ve kiri çıkarmak için endüstriyel uygulamaları içerir.  Sabun, bulaşık deterjanı veya diğer temizlik maddelerini kullanmıyorsanız, buharlı temizleme çevre dostu bir temizleme yöntemidir.  Fırında buharla temizleme, düşük sıcaklıklarda kendi kendini temizlemeye bir alternatiftir. Boş daire temizliği buharlı temizlik ile yapılabilir.

 Buharlı Temizlik Nedir?

Evaporatif buharlı temizleme, Türkiye pazarında hala nispeten yeni bir kavramdır, ancak bu günlerde daha popüler hale gelmiştir. Buharlı temizlik ile evinizdeki tüm eşyaları deterjan veya benzeri temizlik ürünlerine ihtiyaç duymadan pratik ve hızlı bir şekilde temizleyebilir, suyu kuru buhara çevirerek hijyen sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kimyasalların verdiği zararlardan kurtulur ve bütçenizden tasarruf edersiniz. Villa temizliği de buharlı temizlik ile olabilir.

Buharlı Temizleme Yöntemi Nerelerde Tercih Edilir?

Buharlı temizleme sisteminin yüksek sıcaklıktaki kuru buharı sayesinde, bilinen tüm alerjenlerle (akarlarla) savaşma yöntemlerinden çok daha başarılı ve çok daha ekonomiktir. Buharlı temizleyiciler ıslak yollarda ve mutfak, tuvalet ve banyo gibi zeminlerde kullanılabilir. Zengin aksesuar seçenekleri sayesinde halı, fayans, parke zemin, duvar, cam, derz, kalorifer peteği, koltuk, yastık, yatak ve erişilemeyen alanların temizliğini ve hijyenini sağlayabilirsiniz.  Buharlı temizlik, koronavirüsle mücadelenin en etkili yollarından biri olarak kabul edilmektedir. Covid-19, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve Sağlık ve Sosyal Bakım Daire Başkanlığı başta olmak üzere birçok kurum/kuruluş tarafından kullanılmaktadır.

Related Posts

Leave a Comment