Anasayfa » Apk İndirme İşlemi Neden Önemlidir?

Apk İndirme İşlemi Neden Önemlidir?

by hobitavsiye

Apk indir Android cihaz kullanan herkesin karşısına çıkmıştır. Bu dosyalar genel olarak Google play store gibi uygulamalardan bağımsız bir şekilde indirilir. Bununla birlikte ücretsiz apk indir Android cihaz kullanıcıların sıkça tercih etmiş olduğu bir yöntemdir. Android Package Kit sözcüklerinin kısaltılmış hali olan APK mobil uygulamaların dağıtımı ve kurulumu için kullanılan bir dosyadır. Google play Store’dan uygulama indirdiğiniz zaman aslında bir Apk dosyası indirme yapmış olursunuz. Fakat pek çok kullanıcı Google play Store’dan indirmiş oldukları uygulamanın APK olduğunun farkında değildir. Bundan dolayı APK uzantılı olan dosyalar Android kullanıcıları tarafından genel olarak farklı amaçlar için tercih ediliyor.

Apk Uzantılı Dosyalar

Android kullanıcıları birçok farklı nedenden dolayı APK dosyalarının tercih ediyor. Bunun en büyük nedeni ise Google Play’de yer alan bazı uygulamaların bölge kısıtlamasından dolayı ülkemizde kullanılamaması. Bununla birlikte güncelleme yapıldıktan sonra gelen yeni özellikleri beğenmeyen ve uygulamanın daha önceki sürümünü kullanmak isteyen Android kullanıcıları da APK dosyalarını tercih ediyor. Bu durumlarda APK dosyaları oldukça avantajlı olabiliyor.

Öte yandan APK dosyaları ülkemiz dahil olmak üzere dünya genelinde Google play store gibi mağazalarda ücretli bir şekilde indirilen yazılımları ücretsiz bir şekilde indirmek için tercih ediliyor. Fakat ücretli uygulamalarda sahibinden izinsiz değişiklikler yaparak kullanıcılara ücretsiz sunulması halinde korsan kategorisine giriyor. Bu nedenle ücretsiz APK dosyası indirirken dikkatli olunması gerekiyor.

Related Posts

Leave a Comment