Anasayfa » Anime İzleme

Anime İzleme

by hobitavsiye

Anime İzleme

Çizgi filmi andıran ancak her yaş grubuna hitap eden anime, Japon çizgi sanatının ortaya çıkardığı filmlerdir. Animation kelimesinden türetilmiş olan anime kavramı uzun yıllardır çocuk ve gençlerin ilgisini fazlasıyla çekiyor.

Farklı türlerde ele alınan anime filmleri, tüm filmlerde olduğu gibi aksiyon, macera ve romantizm gibi birçok türü bulunuyor. Esasen Japonya kültüründen gelen bir çizgi film olmasına rağmen Amerika ve birçok Avrupa ülkeleri de animeler alanında çeşitli girişimlerde bulunuyor. Geçmişi 1900’lü yıllara dayanan filmler ilk olarak Osami Tezuka tarafından amatörce çekilmeye başlanmış sonrasında elde ettiği başarıyla dünyaca ünlü çizgi dizi halini almıştır.

Anime Özellikleri Nelerdir?

İri gözlü ve uzun bacaklı karakterleri ile ilk başta her izleyenin ilgisini çekmeye başlayan anime, duyguların yoğun olarak hissettirildiği çizgi filmlerdir. Bu sebeple ülkemiz başta olmak üzere Türkçe anime izle en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Anime izleyen kişiler izlemeyenler tarafından genellikle çizgi film izledikleri doğrultusunda eleştirilseler de, anime izlemek bazı kitleler için önemli bir kültür konusu haline gelmiştir. Anime severler için bu alanda verilebilecek çok fazla film önerisi bulunuyor. Gördüğü ilgi karşısında yapımcılar sürekli olarak yeni anime projelerine imza atmıştır. Türkçe anime olarak dileyen herkes kendi dilinde bu keyif veren çizgi filmleri izleyebilir. Bazı şiddet içeren türlerinin ise 18 yaşından küçükler için sakıncalı olabileceği için bir yetişkin gözetiminde izlenmesi tavsiye ediliyor.

 

 

Related Posts

Leave a Comment