Anasayfa » Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

by hobitavsiye

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü kişinin kendi saçının üzerine sentetik saç eklenmesi ile birlikte yapılan bele kadar ya da omuzlara kadar farklı boyutlarda yapılabilen saç modelleridir. Yapımı 3 ile 5 saat arasında süren Afrika örgüleri görünüm olarak oldukça farklı ve hoş görünüme sahiptir. Saçlarının genel olarak örgü şeklinde görünmesini isteyen kişiler Afrika örgülerini her zaman tercih edebilir.

Afro dalgası ise yine aynı şekilde Afrika örgüsü görünümünde örgülerle yapılarak tamamlanan işlemdir. Kişinin kendi saçlarının üzerine sentetik saç eklenmesi ile yapılan bu örgüler kabarıklık şeklinde de açıldığında dalgalı görünüme sahiptir. Kabarıklığı ise kişinin istediği doğrultuda daha fazla veya daha az şekilde yapılabilir. İnce örgüler halinde yapılan bu saç modelleri kalın şekilde de gerçekleştirilebilir.

Cornrows Bakımı Kolay Mı?

Cornrows saç bakımı normal saçlarla birlikte yapılan rahatlıkla yıkanabilen modellerdir. Yine örgü şeklinde olan bu modeller bakımı da oldukça kolay olan ve görünüm olarak da hoş bir görüntüye sahip olan saç modelleridir. Bu modellerin her biri kişiler tarafından istenen her zaman tercih edilebilir. Örgü şeklinde olan bu modeller 1 ile 3 ay arasında rahatlıkla kullanılabilir. Kişiden kişiye farklılık gösterse de kişi istediği süre boyunca bu modelleri tercih edebilir.

Afrika örgüleri özellikle son yıllarda hem ülkemize hem dünyada tercih edilen oldukça hoş modellerdir. Bu güzel ve hoş saç modelleri tercih edildikten sonra hem bakımının kolay olması hem de rahat olmasıyla her zaman tercih edilebilir.

Related Posts

Leave a Comment