Anasayfa » Sosyal Ticaret 

Sosyal Ticaret 

by hobitavsiye

Sosyal Ticaret 

Günümüz dünyasının teknoloji dünyası olması ile birlikte İnternetin de kendini geliştirmesi ve teknoloji ile birleştiği noktada artık eski ticaret sistemleri kalmamış olmakla birlikte yeni bir ticaret anlayışı gelişmiştir. Bu yeni ticari işlem sosyal medya ağaların içinde kalarak geleneksel e-ticaret kapsamında ürün tanıtımı, satış, tahsilat ve gönderim işlemlerinin online olarak yapılması olarak tanımlanabilecek sosyal ticarettir. Sosyal medya üzerinden kullanıcılar kendileri için uygun olan ve yetkilerinin üzerinde etkili olduğunu düşündükleri ürünleri alarak satış işlemini gerçekleştirir.

Aynı şekilde bu alıcıların da oldukça hoşuna giden bir sistem olarak karşımıza çıkar. Sosyal medya bu sebeple sadece bir iletişim ağı olmaktan çıkıp sosyal ticaretin de önemli  bir kapısı olmuştur. Bu ticaret oyunlar üzerinden de devam etmektedir. Belli oyunlar ve uygulamalar da ciddi kazançlar kapısı olmuştur. Teknoloji oyunları da etkisi altına alarak techgamex geliştirilmiş ve takipçilerine sunulmuştur.

Sosyal Kanallar

Sosyal medyada yer alan farklı kanalların hızlı büyümesi ve belli bir kitleye hitap ediyor olması hem çok eğlenceli hem de ilgi çekici videoları erişimi kolaylaştıran bir durumdur. Snapchat, Instagram, Facebook, TikTok bunların hepsi kişiler için önemli birer sosyal ağdır. Burada olduğundan farklı görünmekten tutun da kendini olduğu gibi gösteren pek çok karakter ve kişi mevcuttur. Aslında çok eğlenceli olan bu ağlar bazen de oldukça tehlikelidir. Her alana girmeden sadece ihtiyacınıza yönelik ağları ziyaret etmenizde ve fazla vakit harcamamanızda büyük fayda vardır.

Related Posts

Leave a Comment