Anasayfa » Satılık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

Satılık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

by hobitavsiye

Satılık Ev Alırken Nelere Dikkat Edilmeli 

Ev sahibi olmak isteyen birçok kişi satılık ev alırken birçok faktörü göz önünde bulundurur. Ev sahibi olmak isteyenlerin öncelikle evin yaş durumuna dikkat edilmesi gerekir. Binaların yapıldığı sene ev için yapılacak kredi durumunu etkilediği için ev sahibi olurken göz önüne alınır. Satılık ev alanların dikkat etmeleri gereken bir diğer faktör de binaların belediye ruhsatlarına sahip olma durumudur.

Ruhsatlı olan binalarda zorunlu deprem kaskosu yapıldığı için ev korunma altına alınarak ev sahibi korunur. Birçok ev sahibi ev alırken merkezi yerlere yakın yerlerden ev sahibi olmak ister. Merkezi konumlarda inşa edilen evler konum itibariyle daha avantajlı duruma gelir. Birçok kamu kurumu ve sosyal alanlara yakın konumda inşa edilen evler daha çok tercih edilmektedir.

Ev Almada Etkili Olan Faktörler

Farklı konumlardaki evlerin ev sahibinin istekleri doğrultusunda seçilir. Satılık arsa ve ev gibi taşınmaz mülkler satın alınırken merkezi alanlar daha çok tercih edilir. Ulaşım yollarına yakınlık durumu da ev almada etkili olan faktörlerden biridir. Evin yapımını üstelen müteahhitlik firmasının tanınılır ve deneyimli olması da çok önemlidir.

Satılık ev almak isteyen ve kiralık ev arayan birçok kişi emlakçılar vasıtasıyla evlere ait tüm olumlu ve olumsuz özellikleri araştırarak karar verirler. Satılık ev almak isteyenlerin satılık ev piyasasını araştırarak gerekirse emlakçılardan destek almaları gerekir.

Related Posts

Leave a Comment