Anasayfa » Kum Filtre 

Kum Filtre 

by hobitavsiye

Kum Filtre 

Kum filtre su arıtma sistemlerine kullanılır. Kum filtreleri sayesinde suyun içerisindeki görünmeyen maddeler ve askıda kalan partiküllerin arıtılması sağlanır. Özellikle son yıllarda içme sularında oluşan kireç ve diğer kalıntılar insanları su arıtma cihazları kullanmaya yöneltiyor. Ev tipi su arıtma cihazları ile içme suları kireç ve diğer maddelerden arındırılarak daha temiz ve içilebilir hale getiriliyor. Su arıtma cihazı ile arındırılan sular mineral özelliğini kaybetmeden arıtılıyor. Hem evlerde hem de iş yerlerinde kullanıma uygun olan su arıtma cihazları ile sağlıklı ve temiz içme suyuna pratik yoldan ulaşabilmesi mümkün hale geliyor.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri

Su arıtma cihazlarının içerisinde yer alan kum filtresi ve diğer filtreler ile içme suyunun hızlı bir şekilde arıtılması sağlanır. Bu filtreler ile içme suyu  daha temiz bir hale getirilirken kötü koku giderimi de sağlanmış olur. Su arıtma cihazlarının içerisinde kum filtresinin yanı sıra 5 adet filtre daha vardır. Toplamda 6 adet filtreye sahip olan su arıtma cihazları ters ozmos adı verilen teknoloji ile çalışır.

Su arıtma cihazları 2 farklı türde üretilmiş ve satışa sunulmuştur. Tezgâh altı ve tezgâh üstü olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan su arıtma cihazlarında en çok tercih edilen model tezgâh üstü modelidir. Su arıtma cihazı filtrelerinin düzenli olarak bakım ve değişim işlemi yapılmalıdır.

 

 

Related Posts

Leave a Comment