Anasayfa » Kaliteli Tütün

Kaliteli Tütün

by hobitavsiye

Çok soluk, cansız sarı tütün gördüğünüzde şüpheyle bakmanız gerekir. Çünkü artık kimyasallar, özellikle kükürt, tütünün rengini altın sarısına çevirecek. O yüzden bu sigaralardan uzak durmanız gerekir. Bu sigaraları sararmak için kullanılan kükürt gibi kimyasallar, yandığında vücudunuza sigara dumanından daha fazla zarar verir. Koyu sarı veya yarı saydam turuncu olan sigaralar old holborn tütün gibi gerçek kalitede tütündür.

Normalde sigara külü beyaza çok yakın açık gri bir renge sahiptir. Tütüne katkı maddeleri eklenmişse, bu katkı maddeleri yakıldığında daha koyu bir renk görünebilir. Ayrıca kül, hazır tütün külü gibi pul pul ve hafif sert ise, parçalama işleminde bazı hatalar yapmış olabilirsiniz.

  • Sigara içerken boğazınızda herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz.
  • Boğazın yanmaz. Sigara içerken ağzınızda sabun kadar acı bir tat olmamalıdır.
  • Sigara içerken ağzınızın yapışkanlığını hissetmezsiniz.
  • Sigara içtikten sonra ağzınızda veya dudaklarınızda herhangi bir rahatsızlık hissetmeyeceksiniz.

Kaliteli Tütün Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Bilmeden sigaradan sigaraya geçiş yapan birçok kişi, aldığı sigarayı kaliteli olarak kabul eder ve buna göre hareket eder. Her zaman yüksek kaliteli Golden virginia tütün gibi kaliteli tütün bulmanız gerekir.

Ayrıca tütünün kokusu tütünün kokusundan farklıysa asit sülfür gibi almayı planladığınız diğer tütün renklendiricilerinin kokusuna da dikkat etmelisiniz. Ayrıca sigara açısından da hiçbir farkı yoktur, iki gün boyunca hapı alıp sigara içtikten sonra ilaç balgam çıkarmaya başlarsa veya boğazı yakıyorsa satın aldığınız tütünün ilaç olduğunu bilmeniz gerekir. Karelias tütün satın al işlemini gerçekleştirerek kaliteli tütün alabilirsiniz.

Related Posts

Leave a Comment