Anasayfa » İŞKUR İlanları

İŞKUR İlanları

by hobitavsiye

İŞKUR, internet arama motorlarında en üst sıralarda yer alan İşkur, iş ve işçi arayanların başvurduğu aracı bir kurumdur. İşgücü piyasasının aktif olması için önemli bir yere sahip olan İşkur, oldukça geniş çaplı bir iş ilanları kategorisine sahip olup, güvenilir firma ya da kuruluşların iş ilanlarını yayınlar. İşkur ilanları denildiğinde sadece özel sektörler değil kamu kurum ve kuruluşlarının iş ilanlarının yayınlandığını da bilmek gerekir. İşkur yayınlamış olduğu iş ilanlarında ve faaliyetlerinde istihdamı geliştirmeyi, korumayı ve yaygınlaştırmayı hedef alır.

Ayrıca İşkur alımları ile işe başlayan kişiler, işten ayrıldıkları zamanlar işsizlik maaşı gibi destekler ile ekstra avantajlar elde edebilirler. İşkur ilanları, İşkur’un kendi web sitesi içerisinde yayınlanır.

İşkur İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

İşsiz kalan herkesin veya yeni mezun olan kişilerin iş bulmak için başvurdukları ilk kurum şüphesiz ki İŞKUR’dur. İşkur devlet personel iş ilanlarının yanı sıra özel sektörlerin iş ilanlarını da kendi web sitesi üzerinden yayınlar. Ayrıca kurum dışı işçi ilanlarına da İşkur aracılığı ile ulaşmak mümkün. Memur ilanları başvurusu için öncelikle kişinin İşkur web sitesinde mutlaka kaydının olması gerekir. Kişinin profilinde mezun olduğu okul, iş deneyimleri gibi kriterlerin doğru bir şekilde yazılması önem taşır. Ayrıca İşkur profilinde iletişim kanallarının sürekli güncel olması, işçi arayan kurumların kişiye ulaşmasını kolaylaştıracaktır. Bu neden ile İşkur profilinin sürekli yenilenmesinde fayda vardır.

 

 

Related Posts

Leave a Comment