Anasayfa » Fiberglass Kullanım Alanları ve İhracatı

Fiberglass Kullanım Alanları ve İhracatı

by hobitavsiye

Fiberglass Kullanım Alanları ve İhracatı

İnşaat sektöründe insanların yaşam kalitesinin en üst düzeye çıkarılması amaçlanır. Bunun için de inşaatın mimari projelendirilmesi ve uygulanması aşamasında son derece titiz bir çalışma ile malzeme seçimi yapılmaktadır. Fiberglass ise son yıllarda kendisinden daha çok söz ettirerek, en çok tercih edilen yapı malzemeleri arasında yerini almaktadır.
Çatı kaplamaları ise en çok mimari uygulaması yapılan kullanım alanlarının başında yer alır. Fiberglass, su geçirmeyen özelliği ile çok güvenilir yalıtım malzemesi ve çatı güçlendirici olarak kullanılmaktadır. Farklı yüzeylerde kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır.
Bunun dışında kısaca fiberglass olarak adlandırılan kompozitler, duvar yüzeylerde cephe güçlendirici olarak kullanılmasının yanında renk seçeneği ile de mimarinin estetik görünümünü geliştirir.Diğer kullanıldıkları alanlar ise binalarda duvar süslemelerinde, çatı levhalarında, beton ve alçı kalıplarda, banyo küvetinde, mutfak tezgahında, su ve kimyasal nakil borularında, deniz araçlarında, ahşap ve metal yüzeylerde bu yüzeylerin korumak için kullanılmaktadır.
Ülkemizde Polser A.Ş. CTP levha üretiminde dünya çapında kalite ve üretim kapasitesine sahip dünya çapında lider bir fiberglass tedarikçi firmasıdır.
Yurt dışı ülkelerine yapılan ihracatlar ile bu malzemenin sadece Türkiye’de değil, dünya çapında da tanınması ve geniş bir kullanım alanına sahip olması sağlanmaktadır.
Teknoloji ve gelişen imkanlar doğrultusunda kullanım alanı artan bu ürün aynı zamanda gelişen ve değişen yaşam alanlarının şekillenmesinde de etkili olmaktadır. Polser A.Ş. tarafından ihracat yapılan ve ülkemizde de yoğun bir şekilde kullanılan ürün, üretimi zor ve dikkat gerektiren bir kompozit malzemedir. Fabrikamızın geniş ve yüksek kapasiteli tesislerinde büyük bir özveri ile üretilmekte ve kesintisiz yapılan Ar-Ge çalışmaları ile  gün çok daha farklı sektörlerde kullanım alanı yaratılmasına çalışılmaktadır.

KAYNAK : Cam Elyaf

Related Posts

Leave a Comment