Anasayfa » Epoksi Zemine Boya Uygulaması

Epoksi Zemine Boya Uygulaması

by hobitavsiye

Epoksi Zemine Boya Uygulaması

Epoksi zemin kaplama üzerine boya yapılabilir. Birkaç maddenin karıştırılması ile boya uygulaması için gerekli çözelti hazırlanır. İşi yapan ustanın tecrübesi ve el becerisiyle pürüzsüz ve canlı bir boya elde edilerek zeminin boyaması yapılır. Epoksi zemin boyasında farklı farklı renkler tercih edilebilir. Fakat genel olarak metalik renklerin epoksi boya olarak kullanıldığını görürsünüz. Metal renkli epoksi kaplama ortamın modernleştiren bir özelliğe sahiptir. Özellikle de hizmet sektörde böyle modern dokunuşlara ihtiyaç duyuluyor.

Farklı epoksi uygulanmış zeminlere de boyama yapılabiliyor. Buna örnek olarak otopark epoksi verilebilir. Otopark alanının belirlenmesi için alana boyama işlemi yapılıyor. Boyama yapıldığı zaman epoksi zeminlerin dayanıklılık ve kolay temizlenme özelliği kaybolmuyor. Sadece görünümünde değişiklik oluyor.

Epoksi kaplamada dikkat edilmesi gereken konular

  • Epoksi yapılacak zemin niçin önceden keşif yapılması çok önemlidir. Ayrıca bu keşif de epoksi fiyat belirlenmiş olur.
  • Epoksi zemin kaplama fiyatları konusunda önceden bildi edinmeniz, size fikir verir ve bütçenize uygun olup olmadığına karar verirsiniz.
  • Epoksi yapılmadan önce farklı zemin yapılarına göz atmanızda büyük fayda var. Çünkü seçenekler içinden beğendiğiniz bir epoksi zemin yapısını tercih edersiniz ve kaplama işlemini yaptırırsınız.
  • Zemini kaplanacak olan alanda hiçbir şekilde en ufak bir nokta bile atlanmaması gerekir. Aksi halde daha sonraki zamanlarda atlanmış olan alan kötü bir görünüme neden olacaktır.

Related Posts

Leave a Comment