Anasayfa » En İyi Tütün Nasıl Anlaşılır?

En İyi Tütün Nasıl Anlaşılır?

by hobitavsiye

Tütünün sertliği büyük ölçüde nikotin içeriği ile belirlenir. Tütünler hafif, orta, sert ve tatlı-sert olmak üzere 4 farklı sertliğe ayrılmaktadır. Tütün satın almadan önce, hangi güçte sigara içebileceğinize karar vermelisiniz. Yeni başlayanlar orta ve tatlı sert tütünleri karıştırabilir. Orta sertlikte tütünün tatlı-sert tütünden biraz daha ağır olduğunu unutmayın. Tütünün sertliğini değiştiren bir diğer faktör de captain black sigara nemdir. Tütününüz çok kuru ise çok sert bir kıvamı olacaktır.

Tütün Kokusu

Yanma öncesi ve sonrası tütün kokusu marlbora double fusion oldukça farklıdır. Uzun süre tütün kullanan kişiler, tütünün kalitesini kokusundan anlayabilecek düzeye gelebilirler.   Kokusunu aldığınızda boğazınızı yakıyor. Bir de kalitesiz tütünler olan old holborn tütün gübre ve ot kokan tütünler var. Yandıktan sonra tütün kokusu ağır olmamalıdır. Hem içen kişiyi hem de çevredekileri rahatsız eden güçlü bir kokusu varsa kalitesiz bir tütündür. Kalitesiz golden virginia tütün kokusu ellerinize ve başınıza çabucak nüfuz eder. Oldukça hoş olmayan bir kokudur.

Tütünün Rengi

Tütünün kalitesini gösteren bir diğer önemli detay ise rengidir. Ancak karelias tütün satın al her bölgenin tütünü farklı renklerde gelir. Bazı bölgelerin tütünü altın rengindeyken, diğerlerinin rengi kırmızı olabilir. Dolandırıcılar, altın sarısı bir renk elde etmek için kalitesiz tütüne kükürt ekler. Bu yüzden tütünün rengine aldanmayınız.

Related Posts

Leave a Comment