Anasayfa » Diş İmplantı Modelleri

Diş İmplantı Modelleri

by hobitavsiye

İzmir diş implantı genel ya da lokal anestezi altında yapılan bir diş tedavi yöntemidir. Herhangi bir sebepten ötürü diş eksikliği bulunan kişiler için öncelikle implant tedavisi önerilir. İmplant tedavisi sunmuş olduğu birçok avantaj nedeni ile İzmir çene cerrahı tarafından önerilen bir işlemdir. İmplant çene kemiğine vidalama ile uygulanan yapay diş köküdür. Bir ya da birden fazla diş kaybı bulunan hastalar için implant tedavisi yapılabilir. İki farklı yöntem ile uygulanan implant tedavisi hastanın durumuna göre ve hekimini önermiş olduğu şekilde yapılır.

İmplant tedavisi sonrasında dikkat edilmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Hekimin önerilerine dikkat edildiği sürece imkân oldukça başarılı ve uzun ömürlü bir tedavi yöntemidir. İzmir çene cerrahı çene kemiği gelişimini tamamlamış olan tüm bireyler için ve genel sağlığında bir problemi olmayan herkes implant tedavisi yaptırabilir.

Zirkonyum Kaplama Nedir? 

İzmir zirkonyum diş kaplama son teknolojinin bize sunmuş olduğu avantajlardan birisidir. Zirkonyum diş kaplama metal porselen kaplamaya alternatif olarak sunulmuştur. Zirkonyum diş kaplama yöntemi ile sağlıklı dişlere sahip olunduğu gibi aynı zamanda estetik bir gülüşe de sahip olabilirsiniz. Bu açıdan zirkonyum dışında kaplama işlemi birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu işlem ön dişlere uygulanabildiği gibi arka dişlere de uygulanabilir. Işık geçirgenliği bulunan zirkonyum materyali doğal dişler ile tamamen uyum içerisinde olur ve güzel bir görünüm sunar.

 

Related Posts

Leave a Comment