Anasayfa » Dijital Ürün İle Poster Satmak

Dijital Ürün İle Poster Satmak

by hobitavsiye

Etsy’de fiziksel veya dijital ürün listelemenin en önemli ipuçlarından biri ürün fotoğraflarının kalitesidir. Daha önce sizler için fiziksel ürünler odağında yazdığımız Etsy’de Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı? yazımızı okuyarak daha teknik bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi dijital ürünlere odaklanarak anlatmayı hedefliyoruz.

Ürün fotoğrafları, müşterinizin ne satın aldığını olabildiğince açık şekilde göstermeli. Müşterinizin aklında ne kadar az soru işareti yaratırsanız alışveriş yapmaya o kadar yakın olacaktır. Eğer nakış örnekleri tasarlayan biriyseniz yaptığınız tasarımın hem kendisini hem de kullanımını gösteren bir mock-up eklemeyi düşünebilirsiniz. Ziyaretçileriniz olabildiğince sizin tasarımınızı kullandığı anı hayal etmeli. Böylece onları manipüle edebilir ve satışa bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Aynı şekilde poster için de oda mockupları insanları satın almaya bir adım daha yaklaştırır.

Mock-up kullanmak müşterilerinizin hayal kurmasına yardımcı olsa da ciddi bir kafa karışıklığına da yol açabilir. Bu yüzden dijital olarak indirilebilir bir ürün sattığınızı başlıklarınızda ve açıklamalarınızda olabilecek en net şekilde belirtmelisiniz.

Dijital olarak bir Başka Poster veya bir tişört tasarladığınızda bunları desteklemek için internetten mock-up bulmak bir yoldur, evet. Ancak birçok tasarımcının da bu yola başvuracağını göz ardı etmemelisiniz. Bu yola başvurduğunuzda diğer Etsy satıcılarından ayrılmanız daha zor olacaktır. Klişe fotoğraflara sahip olmayı kimse istemez. Bu yüzden yaptığınız tasarımların kullanım fotoğraflarını kendiniz çekerseniz mağazanızın görüntüsüne net bir şekilde olumlu katkısı olacaktır

Related Posts

Leave a Comment