Anasayfa » Çocuk Odası Nasıl Seçilir?

Çocuk Odası Nasıl Seçilir?

by hobitavsiye

Çocuk Odası Nasıl Seçilir?

 Çocuk odasının seçilirken öncelikle çocuk odasındaki ihtiyaçlar belirlenmelidir. Çocuğun yaşı ve bu oda takımını ne kadar süre kullanmak istediği oda seçimi yaparken dikkat edilecek unsurlardan bazılarıdır.

Çocuk Odası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bebeklik döneminden başlayıp kullanılacak ise çocuk  odasında daha sade ürünler tek renk tercih edilmelidir. Çocuk büyüdüğünde beş altı yaşlarına geldiğinde istediği değişiklikleri rahatlıkla yapabilecektir. Sade bir çocuk  karyola sade bir halı ve komidin elbise dolabı şeklindeki ürünler ileride çocuk büyüdüğünde farklı nevresim takımları ya da oyuncaklar oyuncak dolapları alınarak çocuğun zevki doğrultusunda odada ufak değişiklikler yapılabilir.

Özellikle erkek çocuklarında çocuk odası yaparken arabalı yatak modelleri çok tercih edilmektedir. Bu modeller çocuklar tarafından en beğenilen yatak modelleridir.  Fakat arabalı yatak alırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında araba yatak modelinin bazalı  olması oldukça önemlidir. Çünkü kısmen çok fazla ürün almakta ve size büyük bir kullanım alanı oluşturmaktadır.

Bunun yanı sıra arabalı yataklarda renk tercihi de önemlidir örneğin beyaz bir arabalı yatak alınması hem kız hem de erkek çocukları için rahatlıkla  kullanılabilir. Daha büyük yaş grubundaki çocuklar için çocuk odası hazırlarken de son zamanlarda çok trend olan ahşap ve beyaz renklerin hakim olduğu mobilyalar ve yataklar halılar tercih edebilirsiniz. Farklı ürünlerle de oldukça kolay olacaktır ve çok şık bir görüntü oluşturacaktır.

Related Posts

Leave a Comment