Anasayfa » Balın Kanser Tedavisindeki Etkisi Nedir?

Balın Kanser Tedavisindeki Etkisi Nedir?

by hobitavsiye

Balın Kanser Tedavisindeki Etkisi Nedir?

Doğal balın her türlü hastalığa karşı faydasının olduğu bilinmektedir. İnsan vücudunda kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırır. Bal bazı kanserlerin riskini azaltan çeşitli flavonoidler içermesi ile kansere karşı korur. Klinik olarak ispatlanmamış olsa da sigara içenlerde ve kadınlarda önemli etkileri görüldüğü söylenmektedir.

Ballı su içmek vücuttaki kırmızı kan hücrelerinin sayısını arttırırken kanınıza daha çok oksijen karışması anlamına gelerek oksijen seviyesinin yüksekliğini ve vücudun verimini artırmaktadır. Doğal bal bakteri ve hastalıklarla savaşarak onları vücuttan atmaktadır. Aynı zamanda enerjinizi artırır, daha kolay egzersiz yapmanızı sağlar ve egzersiz de ruh halinizde iyileştirmeler yapmaktadır.

Doğal besinlerle birlikte tüketerek kanser riski daha da azaltır. Birlikte tüketilmesi önerilen mucize ikililerin başında ceviz ve bal gelmektedir. Balın yanında ceviz, yüksek antioksidan etkisi ile kanseri önleyen besinlerdendir. Cevizi, kaynağı bilinen propolis ile tüketmek kansere karşı önleyici etkisi bulunur. Her gün istenirse ara öğün olarak 2-3 ceviz ve 1 tatlı kaşığı bal tüketmek, kanserojen maddelerin etkisinin vücuttan uzaklaşması sağlayarak kanser tedavisi edici etkisi olmaktadır.

Balın Sağladığı Faydalar

Kansere karşı doğal besinlerin ve doğal çiçek balı gücünü bilmeyen yoktur. Bilmeyenler için bal, kanser ile savaşta en etkili besinler arasındadır. Türk Kanser Derneği’nin konuya ilişkin verdiği veriler ise : “Balın antikansorejen olması muhtemelen hücre üreme hızını azalmasına ve antioksidan etkilerine bağlıdır. İnsan ve hayvanlarda yapılan çok sayıda araştırma balın birçok kanserin alternatif tedavisinde yerinin olabileceğini söylemektedir.

Arı sütü fiyatı yüksek gibi görülürken arı ürünlerinin önemi son zamanlarda iyice fark edilmiştir. Yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde sağlıklı ve uzun yaşayan insanların çoğunluğu arıcılık işlerinde uğraştığı bilinir. Tüm bunlardan yola çıkılarak yapılan araştırmalar sonucunda arı ve arı ürünlerinin kanser başta olmak üzere birçok hastalıkla savaşta etkili olduğu ve insan vücudunun ihtiyacı olan her şey polenlerin içerisinde bulunduğudur.

 

 

Related Posts

Leave a Comment