Anasayfa » Ayvalık Kahve Nasıl İçilir?

Ayvalık Kahve Nasıl İçilir?

by hobitavsiye

Ayvalık Kahve Nasıl İçilir?

Ayvalık Türkiye’nin Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Gerek iklimi gerek tarihi güzellikleri ile oldukça dikkat çeken  Ayvalık turistik bir ilçedir. Güzellikleri ile herkesi büyülemektedir. Birçok uygarlığa da ev sahipliği yapan Ayvalık çokça tercih edilen yerlerdendir. Kış aylarında yoğun nüfusa sahip olan Ayvalık da yaz aylarında  nüfus oranında da artış yaşamaktadır. Ayrıca 2017 tarihinden beri UNESCO tarafından da koruma altında olan yerlerden birisidir. Ege bölgesinde yer alan bu güzel ilçe yaşanabilecek ve gezilebilecek nezih, sakin bir yerdir. Sıcak insanları ve iklimiyle çokça göç alan bir ilçedir.

Ayvalık Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Ayvalık günlük yerli turistin yanında yabancı turist de ağırlamaktadır. Yabancı turistlerin çoğunluğu ise Yunanlılar tarafından oluşmaktadır. Özellikle Ayvalık pazarının kurulduğu gün Midilli adasından çokça turist gelmektedir. Ekonomik olarak büyük getirisi olan Ayvalık’ta bu yüzden çokça Yunan alfabesi ile tabelalar görülmektedir. Ayvalık’da en kaliteli kahve içmek isteyenler için harika mekânlar bulunmaktadır.

Ayvalık cafe gelenlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Denize nazır sıcak kahvenizi içerken bütün dertlerinizi unutabilir ve manzaraya hayran kalabilirsiniz. Ayvalık en iyi kahve merkezinin olduğu yerlerden biridir. Yerli halkta kahve kültürü pek olmasa da yabancı turistlerin kahve kültürünü düşünürsek birçok kahveyi Ayvalık’ta rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ayvalık’ta Kahve Nerelerde İçilir?

Denize nazır ve eski birçok mekân bulunmaktadır. Bu mekânlardan birinde her kahve yudumunuza iyot kokusu karışarak kahvenizi yudum yudum acelesiz içmelisiniz ki manzara hafızanızdan silinmesin. Bir kahve deyip geçmeyiniz Ayvalık’da kahve başkadır. Böyle güzel bir yerde bu kahveyi kiminle içmek isterseniz aradan ne kadar zaman geçerse geçsin hep hatırlarsınız.

Related Posts

Leave a Comment