Anasayfa » Apk İndir

Apk İndir

by hobitavsiye

Apk Android işletim sisteminin mobil uygulamalar ya da oyunların yazılımlarının kurulum ve dağıtımı için kullanılan bir ek dosya biçimidir. Eğer Android işletim sistemine sahip olan bir cihazınız varsa apk ​​​ obb terimini muhakkak duymuş olmalısınız. Apk android package kit sözcüklerinin kısaltılmış halidir. APK Android uygulamalarını dağıtmak ve yüklemek için kullanılan bir dosya formatıdır.

Bir Obb Apk  Android cihazınızda yükleme yapmak için gereken tüm öğeleri içeren bir dosya olarak değerlendirilebilir. Windows’un kurulum dosyaları exe ya da herhangi bir APK dosyasını Android işletim sistemine sahip olan cihazınıza kopyalayarak kendiniz yükleyebilirsiniz.

Apk Dosyası Nasıl Kurulur? 

Herhangi bir uygulama ya da oyunu Google play store mağazasından Android cihazınıza indirip yüklediğiniz zaman apk dosyası otomatik olarak indirilir ve yüklenir. Ancak bu şekilde siz bir APK dosyasına sahip olmazsınız. APK dosyalarını Google play Store’dan almak için bazı yöntemler vardır. Fakat bunları alternatif uygulama sitelerini kullanarak daha kolay elde edebilirsiniz.

Ancak unutmamanız gereken bir nokta var ki indirecek olduğunuz APK dosyalarının virüslü olup olmadığının herhangi bir garantisi yoktur. Bununla birlikte apk dosyası indirmek istediğiniz sitenin kaliteli ve güvenilir bir site olduğundan emin olmanız gereklidir. Aksi halde cihazınıza virüs bulaşma ihtimali yüksek olur. Bu nedenle apk obb dosyası indirecek olduğunuz sitenin güvenilirliğini sorgulamalı ve buna göre işlem yapmalısınız.

Related Posts

Leave a Comment